close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
اموزش تكنولوژي

مجموعه ای از سیستم ها یا بهتر است برای درک بهتر بگوئیم سرویس دهنده ها و گیرنده هایی می باشد که از طریق و روشهای مختلف بسته به مدیر شبکه به هم متصل می شوند و کلاینت های داخل این شبکه از این طریق می توانند به اطلاعات سرور یا سیستم های داخل این حلقه دسترسی داشته باشند . 

IconNetwork1

سیستم های داخل یک شبکه دارای یک شناسنامه منحصر به فرد به نام IP می باشند که این شناسنامه کاربردهای فراوانی دارد که یکی از این کاربردها شناسایی کلاینت در شبکه می باشد .
با توجه به توضیحات کوتاهی که در چند خط بالا به آن اشاره کرده ام ، فرض کنید می خواهید چند سیستم یا پرینتر را داخل یک حلقه کوچک با هم بوسیله سیستم عامل XP  شبکه کنید . آیا نیاز به تخصص خاص دارد یا شما هم می توانید اینکار را انجام بدهید ؟ با من همراه باشید تا راه اندازی شبکه در ویندوز XP را برای شما آموزش بدهم . 

کامپیوترهایی که داخل یک شبکه قرار می گیرند باید دارای یک Workgroup و یک نام منحصر به فرد باشند . 
Workgroup چیست؟ گروه کاری که در آن چند PC به صورت نظیر به نظیر (Peer To Peer) به یکدیگرمتصل شده وهر کاربر pc خود را با توجه به تنظیماتی که سرور برای کلاینت در نظر گرفته است مدیرت می کند.
برای تغییر این گزینه به روش زیر عمل کنید . 
1- از منوی Start گزینه Control Panel را همانند تصویر زیر انتخاب کرده و از بین آیکون هایی که وجود دار System را انتخاب و بر روی آن دابل کلیک کنید . 
آموزش-راه-اندازی-شبکه-در-ویندوز-XP-1 

آموزش-راه-اندازی-شبکه-در-ویندوز-XP-2
2- بر روی سربرگ Computer Name کلیک و در مرحله بعدی گزینه ...Change را انتخاب کنید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه 09 آبان 1392ساعت 15:5 توسط مهدی مترجمی | | تعداد بازدید : 7
عناوين آخرين مطالب ارسالي
» درس 17
» درس 16
» درس 15
» درس 14
» درس 13
» درس 12
» درس یازده
» درس دهم
» درس نهم
» درس هشتم
صفحات دیگر